DKE – Ured MEDIA Hrvatske u suradnji s Festivalom mediteranskog filma Split organizira radionicu pod nazivom Kako razvijati i predstaviti projekte za međunarodno tržište, čiju će kulminaciju predstavljati Pitching forum.
Radionica će ponuditi smjernice profesionalcima, ponajprije redateljima i scenaristima, te adekvatne odgovore na pitanja o najučinkovitijim načinima pripreme i prezentacije vlastitoga projekta stručnoj javnosti – producentima, distributerima, prodajnim predstavnicima, ali i široj javnosti – publici.
Za provođenje radionice zadužena je hrvatska producentica Tamara Babun (Wolfgang & Dolly d.o.o.), a u određenom opsegu i Martina Petrović, voditeljica DKE - Ureda MEDIA Hrvatske.
Radionica je namijenjena filmskim profesionalcima i studentima filmskih odsjeka, u prvom redu redateljima i scenaristima, s fokusom na projektima kratkometražnih igranih ili dokumentarnih filmova (uz uvjet da su svojom tematikom vezani uz Split ili Mediteran, odnosno da se snimaju u Splitu ili njegovoj okolici). Sudionicima koji nisu iz Splita, pokrit će se troškovi smještaja i boravka.
Radionica će se održavati u razdoblju od 27. do 30. srpnja, od 10 do 18 sati.
Prijave je moguće podnijeti do 19. srpnja 2020.
Za sudjelovanje će biti odabrano 5 projekata kratkih igranih ili dokumentarnih ili eksperimentalnih filmova koji će biti predstavljeni i javno, 30. srpnja s početkom u 12 sati, u kinoteci Zlatna vrata.
S velikim zadovoljstvom želimo najaviti da je za najbolji pitching kratke igrane forme osiguran financijski iznos od 10.000 kuna pod sponzorstvom tvrtke UJE d.o.o., višegodišnjega partnera Festivala mediteranskog filma, te mentorstvo u trajanju od tri mjeseca koje će provoditi producentica Tamara Babun.
Žiri, koji čine Tamara Babun (Wolfgang & Dolly d.o.o.), Alen Munitić (direktor Festivala mediteranskog filma Split te voditelj projekta Kino Mediteran) i Martina Petrović (voditeljica DKE – Ureda MEDIA Hrvatske), odlučit će o pobjedničkom projektu.
NAČIN PRIJAVE:
Prijavnica mora sadržavati:
• životopis (maksimalno 1 str.);
• fotografiju;
• sinopsis (maksimalno 1 str.);
• logline (3 rečenice);
• financijski plan (ako se uz redatelja/scenarista prijavljuje i producent), odnosno okvirni iznos proračuna filma (ako se samostalno prijavljuje redatelj/scenarist);
• redateljsku koncepciju;
• odgovor na pitanje „Tko je vaša ciljana publika i zašto?“.
Tražene materijale pošaljite, molimo, na adresu e-pošte: martina.petrovic@mediadesk.hr, s naznakom „Prijava za pitching radionicu“.
Odabrani će polaznici najkasnije 22. srpnja 2020. biti obaviješteni o svome statusu te dobiti daljnje upute za pripremu.
Troškovi puta i smještaja bit će pokriveni.
Napominjemo da će polaznici radionice imati obvezu izvršavanja „domaće zadaće“.
TAMARA BABUN
Tamara Babun rođena je 1985. u Zagrebu. Diplomirala je produkciju na Akademiji dramske umjetnosti. Od 2006. godine radi na filmskim i TV projektima, 2011. ‒ 2015. godine bila je producentica programa ZagrebDox Pro, a 2012. ‒ 2016. godine radila je u Factumu na mjestu izvršne producentice, sudjelujući u realizaciji desetak dokumentarnih filmova. Sudjelovala je u izradi teksta Preporuke Vijeća Europe za ravnopravnost spolova u AV sektoru te kao konzultantica u stvaranju RomArchivea, digitalnog arhiva romskog filma Fondacije Romedia iz Budimpešte. U Nadzornom je odboru Hrvatske udruge producenata, članica je Hrvatskog društva filmskih djelatnika te je od 2019. članica Izvršnog odbora Međunarodnog saveza udruženja filmskih producenata – FIAPF-a. Početkom 2017. godine osnovala je produkcijsku kuću Wolfgang & Dolly d.o.o. U proteklih nekoliko godina sudjelovala je u programima Emerging Producers, Ex Oriente, EURODOC, Sarajevo Talent Campus, Akademija IDFA-a te u EAVE-u, prestižnom programu usavršavanja za producente.
ALEN MUNITIĆ
Alen Munitić glavni je selektor festivalskog i općeg programa za Kino Mediteran. Osnovao je Festival mediteranskog filma Split 2008., nakon 10 godina radnog iskustva u više sektora velikih festivala. Kino Mediteran, projekt revitalizacije kina u malim dalmatinskim gradovima, pokreće 2012. godine. Od 2018. godine predsjednik je Hrvatske mreže neovisnih kinoprikazivača.
MARTINA PETROVIĆ
Martina Petrović posjeduje diplomu iz međunarodnih odnosa (glavni smjer) i psihologije (podsmjer). Većinu svog radnog iskustva stekla je pri Ministarstvu kulture, u Upravi za međunarodnu kulturnu suradnju, gdje je bila odgovorna za međunarodne kulturne razmjene između Hrvatske i drugih zemalja, ali jednako tako i za organizaciju hrvatskog filmskog predstavljanja u Berlinu i Cannesu. Od 2008. godine aktivno sudjeluje u osnivanju Hrvatskoga audiovizualnog centra, gdje i ostaje nakon što ju Europska komisija imenuje voditeljicom MEDIA deska Hrvatske. Na temelju uspješnih rezultata u osiguravanju europskih sredstava iz Programa MEDIA te cjelokupna doprinosa u promicanju hrvatskoga filma Hrvatska udruga producenata dodjeljuje joj prvu nagradu „Albert Kapović“ 2010. u okviru Zagreb Film Festivala. Kao voditeljica MEDIA deska Hrvatske (današnjeg DKE – Ureda MEDIA Hrvatske) aktivno sudjeluje u organizaciji inovativnih i kreativnih radionica – bitnih instrumenta naobrazbe, informiranja i umrežavanja kako hrvatskih, tako i europskih filmskih profesionalaca.